RUS | EST
65. aastat

60. aastat
loodus

hukk-ap

unisef

www.struktuurifondid.ee
Uudised
29.01.2018 a.
 
pix
Eesti käsitöö - eile, täna, homme.
2018.aasta on Eesti Vabariigi juubeliaasta.
Praktika on näidanud, et käsitöö on kohalikele elanikele väga oluline ning sellest on saanud eestlaste enesemääratluse väljendusviis. Erinevad käsitööliigid on saanud väga populaarseks ning esindavad Eesti kultuuripärandit. Inimesed hindavad oma pärandit ning püüavad leida seoseid inimeste ning esemete vahel, seda saavutada pole aga sugugi lihtne. 
 

Eesti kultuuripärand saab alguse iidsetest aegadest, mil esemed, tööriistad, jalanõud ning mänguasjad olid tehtud oma kätega. Juba tol ajal olid Eesti käsitöömeistrid hinnatud oma oskuste poolest.
Globaliseerumise surve tõttu on praegusel ajal oht oma kultuuripärandist ilma jääda. Praktika on näidanud ka seda, et käsitööhuvilisi jääb aina vähemaks, sest kõike on võimalik kauplustest soetada.
Eesmärgiga tekitada noortes huvi käeliste tegevuste ning käsitöö vastu, tutvustada neile Eesti käsitöö ajalugu ning uurida võimalusi käsitöö arendamiseks, tuldi Narva Laste Loomemajas mõttele korraldada juubeliaasta vältel tarbekunsti huviringide baasil käsitöötsunftid.
Ajaloost on teada, et  käsitöölised ühinesid tsunftidesse, seega tegutsevad Narva Laste Loomemajas 2018.a jaanuarist-detsembrini alljärgnevad tsunftid:
Nahatsunft – „Aksi-Art“ huviringi baasil
Kokatsunft  - kodunduse huviringi baasil
Viltimistsunft – viltimisringi baasil
Trükitsunft – joonistamisringi baasil
Juuksuritsunft – „Creative Stuudio“ baasil
Pitsitsunft – Pitsikooli baasil
Kõik projekti kaasatud huviringide õpilased läbivad aasta jooksul koolituse õpipoisist sellini, samuti on võimalik jõuda ka „meistri“ nimetuseni.
Iga tsunft viib juubeliaasta jooksul läbi meistriklasse soovijatele, samuti korraldab omal alal konkursse. Konkurssidel võivad osaleda kõik soovijad, Ida-Virumaa huvikoolide ja -ringide õpilased.
Projekti avamine toimub 6.veebruaril kell 17.30 Narva Laste Loomemajas Kinokontserdisaalis. Kutsume kõiki huvilisi osalema projektis.

Täielik informatsioon tel. 3599572 või email: See e-mail on kaitstud spam-bot. Tema läbivaatamiseks peab olema sisse lülitatud Java-script
Koordinaator:  Olga Sokolova
Projekti toetus: Hasartmängumaksu Nõukogu, Eesti Kultuuriministeerium, Narva Linnavalitsus

 
« Prev.   Next. »

Webmaster pix