RUS | EST
65. aastat

60. aastat
loodus

hukk-ap

unisef

www.struktuurifondid.ee
Uudised
12.12.2017 a.

Projekt "Minu prugivaba maiilm"

pix

Narva Laste Loomemaja Kodundusringi liikmetele oli projekt „Minu prügivaba maailm“ selle aasta suursündmuseks.
Edasi...

Projekti kavandamine algas juba 2017.a märtsis, pärast õppekäiku, kus me kohtusime partneritega Paikuse põhikoolist. Projekt nõudis palju jõupingutusi, algul ei läinud kõik ladusalt. Korraldajad toetasid meie püüdlusi ning saime juurde uut indu.
Noorte esimene kohtumine toimus Narvas 2017.a septembris (25.-29. september). Pärnu noortel tuli 5 tundi teel olla ning nad olid pinges, sest nad polnud kunagi Narvas käinud, ega teadnud, kuidas Narva neid vastu võtab.
Narva võttis neid vastu halva ilma, kuid kuumade südametega. Juba esimesel õhtul tutvusid pea kõik noored teineteisega. Suurem osa üritusi korraldasid meeskonnad ise. Liidrid olid alati nõus aitama.
Päevad olid väga toimekad. Näiteks, teisel päeval oli tõsine diskussioon teemal „Paberprahi loominguline kasutamine“, mille käigus jagati oma mõtteid: kas on vaja üldse midagi ümber töödelda? Ehk on lihtsam hoopis põletada? Selgus, et noored suhtuvad ökoloogilistesse probleemidesse väga vastutustundlikult. Arutelu käigus koostati kooliõpilastele viktoriin, et teada saada nende arvamus. Igapäevaselt toimusid meistriklassid, rühmatööd, paaristööd projekti teemadel. Tööst vabal ajal toimusid mängud ning ekskursioonid. Huvipakkuv oli ekskursioon Narva Linnusesse ning jalutuskäik promenaadil. Projekti esimene osa lõppes, osalejad sõitsid laiali, lootes peatselt uuesti kohtuda. Uus kohtumine tõotas tulla veelgi loomingulisem ja produktiivsem.
Osalejad jäid esimese kohtumisega väga rahule ning jäid ootama projekti jätkumist. Sõbrad kohtusidki uuesti- nüüd juba Pärnus, oktoobri viimastel päevadel (29.10-3.11). Külla sõideti juba nagu vanadele sõpradele. Pärnus toimus palju huvitavat: palju meistriklasse, fotojaht, esitlused, arutelud, sõit Viljandi noorteteatrisse, vene tallu ning isegi prügimäele. Kõik osalejad valmistasid omapäraseid esemeid paberjäätmetest ning esitasid need näitusele. See oligi meie projekti tulemuseks. Oli huvitav kuulata, kuidas osalejad rääkisid eakaaslastele oma projektist, miks see teema neid puudutab ning et nad tahaksid väga kohtuda ka teistes projektides.
Olen kindel, et see projekt leidis koha iga osaleja südames. Lapsed leidsid uusi sõpru ning lubasid uuesti kohtuda. Hüvastijätt oli liigutav, kuid kahjuks lõpeb kord ka kõik hea. Osalejad pöördusid koju tagasi, kuid projekt sellega ei lõpe – koolides toimusid arutelud ja meistriklassid, noorematele õpilastele toimusid ekskursioonid näitusele. Meie projekt alles algab…

FOTOD
 
« Prev.   Next. »

Webmaster pix