RUS | EST
65. aastat

60. aastat
loodus

hukk-ap

unisef

www.struktuurifondid.ee
Uudised
12.01.2017 a.

pix
Maagiline Jõuluaeg ja Uusaasta saabumine Narva Laste Loomemajas.
Talvevaheaeg on üldse üks imeline Jõuluaeg ja Uusaasta ootus. Sel ajal ootame jaanuarikülma, kui saab mängida väljas, õhtuti kodus hubases õhkkonnas tegeleda lemmikasjadega. Loomulikult, talvevaheajal võib leida tegevusi, mis toovad palju uusi muljeid ja huvitavaid harrastusi ja toiminguid.


Narva Laste Loomemajas oli koolivaheajal palju lõbusaid lastele määratud üritusi. Kõlasid laste rõõmsad hõiked. Lapsed tulid Loomemajja pidustustele, mida oli küllaltki palju…

Eriti meeldejäävaks kujunes jõulupidustus „Uusaasta matk Lumekuninganna kuningriiki“, mida esitati 12 korda ja peol käis üle kahe tuhande Narva linna lapse. 

Meeldejääv ja professionaalne teater-stuudio „16. komnata“ näitlejate mäng (näitejuhid Olga ja Vitaly Katuntsevid) sundis väikseid pidustustest osalejaid kaasa elama Kai ja Gerda seiklustele nende teel Lumekuninganna kuningriiki. Naer, jalgade müdin, aplaus – see kõik iseloomustas noore publiku seisundit selle etenduse nautimisel.

Imekaunid ja eredavärvilised kostüümid, mida õmbles meie maja asendamatu ja kauaaegne kostüümide õmbleja Ljubov Arefjeva, kõigi pidustuste vältel olid silmarõõmuks kõigile külalistele ja harmooniliselt täiendasid  näidendi kangelaste lavakujusid. Uusaasta pidustuste stsenaariumide intriige elavdasid huvitavad ja rõõmsameelsed tantsijate ja lauljate etteasted, keda oli üle saja erinevatest loomemaja stuudiotest ja kollektiividest: tantsukollektiivid „Varjud“ (pedagoogid N. Sutõrina ja J. Kissel), „Žemtšužina“ (pedagoog J. Stepanova“), „Liigutus“ (pedagoog S. Šelepenkina), „Raduga“ (pedagoog I. Krištal), „Šansoon“ (pedagoog A. Kvasnikova).  FOTOD

Selle pidustuste nädala vältel väikeste laste suust võis kuulda: „See on kõige parem jõulupuu!“, „Soovin sama kaunist kleiti nagu Lumekuningannal!“, „Tahan veel tulla sellisele peole!“. Suureks sürpriisiks oli ka „Jõuluvana meistrituba“, mis tegutses kõikidel pidustuste päevadel, kus iga soovija võis meisterdada meelespidamiseks meene sellest jõuluajast, kingituse või jõulukaunistuse.

Jõulude ja uue aasta lähenemine on seotud lootustega, ime ooterõõmuga, millegi rõõmsa, helge ja puhta aja  tulekuga. Talvevaheajal võis jõulumuusikat kuulda ka NLL Talveaias, kus mängisid noored muusikud stuudiost „Labürint“ (pedagoog I. Zemski).  Jõulukontsert „Lumivalguke ja tema sõbrad“ oli jõuluajastu muusikaliks, omalaadseks kingituseks lastele, vanematele ja õpetajatele. Eri vanusest külalistele jagasid soojas ja sõbralikus õhkkonnas oma esinemiskunsti noored artistid oma lauludega ja tantsudega.

Eriti meeldejäävaks ürituseks oli meie majas Jõulunäitus, mida teostasid oma kätega noored ringidest „Joonistamine“ (pedagoog J. Averko) ja „Kodundus“ (pedagoog Ž. Pantelejeva). Tutvuda ringide õpilaste töödega ja nautida näituse ilu saavad kõik külastajad kuni 17. jaanuarini.

Paljud teised üritused, mis toimusid koolivaheajal, tõid rõõmu ja heameelt Narva lastele. Jaanuari esimesel nädalal noored Narva Laste Loomemaja maletajad (pedagoogid L. Pelešev, M. Korstin, R. Ježov) võtsid osa Paul Kerese 100le juubelile pühendatud võistkondlikust maleturniirist. Narva võistkonna esinemine oli väga edukas ning tõi vaatajatele palju ootamatusi. Üksikasjalikult on see kajastatud NLL maleklubi Maletäht veebil maletaht.ee.

Lõppakordiks koolivaheajal oli noortele teater-stuudio „16. komnata“ näitlejatele korraldatud õppeklass näitekunsti alal. Emotsionaalne ja uute ideede poolsest tulvil meistriklass teemal „Kuju loomine esemete kaudu“ köitis noori artiste. Selle meistriklassi viis läbi Tallinna teatristuudio „Lendav lehm“ noor ja andekas näitejuht Jaanika Koppel, selle meistriklassi külastamine ja sealt ammutatud teadmised ja oskused rikastas noori, andis ideid ja viisid mõtted uute teatrilavastuste loomise juurde. FOTOD

Kõik need pidulikud üritused, mis toimusid Narva Laste Loomemajas, jäävad lastele meelde helgete mälestustena. Meie soovime kõikidele Loomemaja sõpradele säilitada oma hinges peomeeleolu ja uuesti kutsume meie üritustele, milleks on:
* pidulik kontsert „Lumivalguke ja tema sõbrad“13. jaanuar kelle 17:30;

*  loominguline kohtumine Sankt-Peterburgi A. Mironovi nimelise teatri „Vene entreprise“ näitleja  MIHHAIL DRAGUNOVIGA
(teater-stuudio „16. komnata“ vilistlasega).Kavas on ülevaade vene poeesiast, alates Deržavinist kuni Brodskini - 14.jaanuaril kell 15:00;
 
* noorte Joonistamise ringi kunstnike (pedagoog J. Averko) näitus
nimetusega „Suurel õhupallil“, mis avatakse NLL galeriis 20. jaanuaril.  

 
« Prev.   Next. »

Webmaster pix