RUS | EST
65. aastat

60. aastat
loodus

hukk-ap

unisef

www.struktuurifondid.ee
Kutse uritusele
28.02.2017 a.
KUTSUME
kõiki soovijaid
osalema
Regionaalsel laste ja noorte fotofestivalil „Pilk – 2017“

.

pix
Fotofestivali osalemise tingimused siin...
Regionaalse laste ja noorte fotofestivali „Pilk – 2017“ juhend
                             
                                        
Narva Laste Loomemaja kutsub loominguliselt häälestatud noori osalema viiendal regionaalsel fotofestivalil „Pilk – 2017“. Fotofestival on muutunud heaks traditsiooniks, kus noored fotohuvilised vabalt ja sundimatult vahetavad oma muljeid, kasutades sellist kunsti liiki nagu foto, ajas, kus meie elame, mõtisklevad, hindavad, analüüsivad ja võtavad vastu otsuseid. Foto lubab teraselt vaadelda meie ümber toimuvaid muudatusi,  olla tähelepanelik lähedaste suhtes, jälgiga muutusi meid ümbritsevas looduses.
 
Festivali eesmärk – aidata kaasa fotograafia kui kunstilise eneseväljenduse vahendi arengut, kaasata noori fotohuvilisi ideede vahetuse protsessi, anda lastele võimalusi väljendada fotode vahendusel oma mõtteid ja arvamusi ümbritseva maailma kohta. Festival on vahendiks sõpruse sõlmimiseks oma kodukandi ja teiste riikide fotohuviliste vahel.

Osa saavad võtta kõik noored vanuses 14 kuni 26 aastat.

Festivali organiseerijad:  Narva Laste Loomemaja Narva Kultuuriosakonna toetusel, Narva Noortekeskus, fotoklubi Narva, MTÜ Autori foto.

Festival toimub 21-22. aprillini 2017 Narva Laste Loomemajas ja sisaldab kahte programmi: loomingulist osa, kuhu kuulub kutselise fotograafi meistriklass, ekskursioon endisesse Kreenholmi Manufaktuuri ja teises osas on ette nähtud žürii töö ja võitjate autasustamine ning osavõtjate fototööde analüüs.

Konkursile võetaks vastu fotosid kolmes nominatsioonis:

Autoportree. Kunstis on autoportree alati olnud populaarseks eneseväljendamise vormiks. Fotokunst ei ole selles mõttes erand. Nominatsioon „Autoportree“ eeldab väga terast pilku oma persoonile. Siin teie saate vabalt fantaseerida, kasutades seejuures fotoaparaadi tehnilisi võimalusi. Selles nominatsioonis me ei vaatle fotosid, mis on tehtud šelfi stiilis..
Värvide aktsent. Nominatsioonis „Värvide aktsent“ on eriti vajalik rõhutada värve, mis, nagu te teate, on üheks oluliseks fotokunsti väljendusvahendiks. Antud nominatsioon annab võimaluse avada teemasid erinevates žanrides: portree, maastikuvaade, natüürmort, sport jne.
Peatatud hetk. Nominatsioonis peab olema ühes kaadris kajastatud mingi eriline, huvitav eluline situatsioon, õnnestunult tabatud hetk, mis, tõenäoliselt, enam kunagi ei kordu. Nominatsioonis ei vaadelda lavastatud kaadreid.


Osavõtja võib konkursile esitada kuni kolm fotot igas nominatsioonis.  Ühe osaleja kohta võib esitada kuni 9 fotot. Ei nõuta fotode esitamist kõigis nominatsioonides.


Fotosid hinnatakse kahes vanusekategoorias:
alates 14 kuni 18 aastani
alates 19 kuni 26 aastani.


Fotod tuleb saata postiga või tuua Narva Laste Loomemajja aadressil:
Narva Laste Loomemaja
Partisani 2
Narva
21007
Estonia
Märkusega „Festival „Pilk – 2017“.


Iga foto tagumisele poolele tuleb liimida  etikett, kus trükitähtedega tuleb märkida: nimi ja eesnimi (eesti, inglise või vene keeles), vanus, aadress, õpilane, üliõpilane või töötav noor, kontaktandmed (telefoni number, e-post), millisesse nominatsiooni see foto kuulub, foto autoripoolne nimetus. 
Nende andmete puudumisel  fotosid konkursile ei võeta.
Festivalist osavõtjad ei saa kasutada teise autori fotosid või laenata neid internetist.


Festivalile esitatud tööd peavad vastama järgmistele nõuetele: fototrükiste mõõtmed ?-4 (20?30??), mis ei ole kartongile liimitud, fotod peavad olema kvaliteetsed, mitte omama negatiivset sisu, fotodel ei pea olema pildistamise kuupäeva ja autori nimekaarti.
Tööde vastuvõtu viimaseks päevaks on 25. märts 2017.

Vastuvõtukomisjon, mida juhib stuudio „Positiiv“ juhataja Irina Kivimäe, valib konkursile ja näitusele fotod, mis vastavad eelnimetatud nõuetele.

Žürii hindab fotosid järgmiste kriteeriumide põhjal: teose kunstiline ja tehniline teostus  (kompositsioon, valgus, fotoaparaadi tehniliste võimaluste kasutamine). Foto originaalsus, dünaamilisus ja emotsionaalsus.
Igas nominatsioonis eraldi kahes vanuseastmes valitakse võitjad, jagatakse välja esimesed, teised ja kolmandad kohad.  Festivali korraldajatel on õigus määrata eripreemiaid.
Žürii töötab festivali esimeses osas, siis kui osavõtjad on ekskursioonil.

Festivali ajakava 21-22. aprillil 2017:

21. aprill.
Meistriklass. "Arheoloogiline fotograafia ehk kivistunud filmirullid" . Tanel Verk. (Tallinn).
Algus 17:00


22. aprill
Osavõtjate registreerimine 11:00 - 12:00
Festivali avamine          12:00 - 12:30
Meistriklass „Žanri- ja reporterifoto“ Jelena Blednõh, Sankt-Peterburg. 12:30 - 13:15
Konkursi osavõtjate ekskursioon endisesse Kreenholmi Manufaktuuri 13:30 - 15:00
Žürii töö 12:30 - 15:00
Kohvipaus 15:00 - 15:30
Autasustamine 15:30 - 16:00
Tööde analüüs  16:00 - 16:45
Lõppsõna  17:00

Žürii koosseis:
Fotograaf, fotoklubi „Narva“ juhataja Valeri Boltušin (Narva)
Fotograaf Jelena Blednõh (Sankt-Peterburg)

Festivali žürii liikmete koosseis võib muutuda.

Kõik konkursile saadetud tööd tagastatakse autoritele pärast eksponeerimise lõppu Narva Laste Loomemajas. Fotonäituse jätkumise puhul autoreid teavitatakse uutest kuupäevadest e-posti teel. 

Festivali korraldajate kontaktandmed:
 
Fotostuudio juht Irina Kivimäe +37256491546, See e-mail on kaitstud spam-bot. Tema läbivaatamiseks peab olema sisse lülitatud Java-script
Arendusjuht Olga Sokolova +37255593834, +3723599572
See e-mail on kaitstud spam-bot. Tema läbivaatamiseks peab olema sisse lülitatud Java-script


Festivali toetus: EESTI KULTUURKAPITAL, NARVA LINNAVALITSUS
 
« Prev.   Next. »

Webmaster pix