RUS | EST
65. aastat

60. aastat
loodus

hukk-ap

unisef

www.struktuurifondid.ee
Uudised
09.12.2015 a.
Narvas startis turniir „Läänemere maletähed“
Seitsmes Rahvusvaheline maleturniir algas 8. detsembril  Narva Laste Loomemajas legendaarse malesuurmeistri Paul Kerese dokumentaalsete kinokaadrite demonstreerimisega tema elust. See oli väga ülev hetk.  Vaevalt, et saalis viibis keegi, keda ei liigutanud mustvalge kinolint XX sajandi malelegendi keerulisest saatusest ja karjäärist.
pix

Seejärel ilmusid lavale elavad malefiguurid, kes jätkasud eelmise sajandi maletamise teatepulga edasiandmist noortele, sest elu ju jätkub.  Paul Keres on meie mälus, oma malepartiides, oma köitva välimusega, viiekroonisel rahatähel, uuel aastal ka kahekroonisel euromündil.
Avamistseremoonia ei olnud pikk, milleks olid pererahva ja külaliste heatahtlikud tervitused. VIP-persooniks oli Eesti Maleliidu president Andrei Korobeinik, kes luges ette FIDE presidendi Kirsan Iljumžinovi tervituse maleturniiri osavõtjatele ja organiseerijatele. Tervituse teksti me avaldame täiendavalt.
Aga seniks palume andestust auditooriumilt, kes ootas malekrooni kuningriigi kõrgeima esindaja saabumist ning oli mõningal määral  pettunud. Jah, esineb asjaolusid, mis on kõrgemal meie soovidest ning midagi üleloomulikku siin ei juhtunud. Edasi võite tutvuda teleajakirjaniku Sergei Rõmari videoreportaažiga ETV+ : vajutage siia .
Turniiri loosimine, mida teostas rahvusvaheline arbiiter Alberts Chiminš, paigutas võistkonnad järgmiselt: 1. Soome, 2. Venemaa, 3. Läti, 4.Eesti -2, 5. Leedu, Eesti -1. Nüüd meie alustame esimese vooru 9. detsembril kell 10.00. Kohtumised toimuvad järgmiselt: Soome –Eesti-1, Venemaa-Leedu, Läti –Eesti-2. Vajutage siia. Täpsustame, et kõik ebatäpsused ja vahetused eelkoosseisudes korrigeeritakse homme esimese mänguvooru eel.

Võistlejate soojenduseks toimus traditsiooniline malesimultaan NLL fuajees, kus mängis rahvusvahelise malesuurmeistri Kaido Külaotsa (Eesti). 3-tunnine mäng andis tulemuseks 19:1 (+18=2) malesuurmeistri kasuks.
Viiki mängis 9-aastane eelmise aasta Euroopa kiirmale viitsetšempion, Pähklimäe Gümnaasiumi teise klassi õpilane Arina Poluektova, kellel kolm päeva tagasi oli sünnipäev. Noormehe nime Läti võistkonnast täpsustame homme.

Fotosid saab vaadata maleklubi ametlikul kodulehel: maletaht.ee

Leonid Pelešev,
FIDE meister

 
« Prev.   Next. »

Webmaster pix