RUS | EST
65. aastat

60. aastat
loodus

hukk-ap

unisef

www.struktuurifondid.ee
Uudised
07.12.2015 a.
pix
7. jaanuaril 2016. aastal möödub 100 aastat Eesti 20. sajandi sportlaseks valitud malesuurmeister Paul Kerese sünnist, mispuhul nimetas Rahvusvaheline Maleföderatsioon (FIDE) algava aasta rahvusvaheliselt Paul Kerese aastaks.


1938. aastal AVRO turniiri võitmisega sai Keres õiguse mängida matši A.Alehhiniga maailmameistritiitlile, kuid puhkenud II Maailmasõda nurjas selle tiitlimatši. Paul Kerese võitlus maailmameistritiitli nimel kestis kuni 1963. aastani, mil ta pidi leppima MM-kandidaatide turniiril Curacaos taas teise kohaga. Nii sai malelegend hüüdnimeks “igavene teine”. 1939. aasta Buenos Airese maleolümpial võitis Keres pronksmedali ning aastatel 1952–1964 tuli seitsmel korral olümpiavõitjaks Nõukogude Liidu võistkonnas. Kerest tunti malemaailmas džentelmenina ja teda peeti ausa mängu sümboliks. Ta on ainus maletaja, kes on oma riigi rahatähel ning valitud kodumaal sajandi sportlaseks.

Eesti Maleliit koostöös Kultuuriministeeriumi, Eesti Olümpiakomitee ning teiste organisatsioonidega korraldab 2016. aastal „Paul Keres`100“ mälestusfestivali, mis algab 8. detsembril 2015 Kerese sünnilinnas Narvas 7. rahvusvahelise noorteturniiriga “Läänemere maletähed” ja lõppeb 2016. aasta detsembris Pärnus korraldatava Euroopa kiir- ja välkmale meistrivõistlustega. Mälestusfestivali programmis toimub palju erinevaid üritusi - maleturniire, simultaane, konverents, maleõhtud jne. Eesti Pank ja Eesti Post annavad välja 2-eurose meenemündi ning postmargi, Eesti Spordimuuseumiga koostöös valmib näitus sajandi sportlasest, mida on võimalik eksponeerida paljudel üritustel. Mälestusfestivali erinevatele üritustele on oodata kõige tugevamaid maletajaid kogu maailmast, aga eelkõige on oodatud Paul Keres`100 üritustel osalema ja ka ise ettevõtmisi korraldama kõik Eesti malesõbrad ning Paul Kerese talendi austajad.Andrei Korobeinik
EML president
 
Hendrik Olde
EML juhatuse esimees


 
« Prev.   Next. »

Webmaster pix