RUS | EST
65. aastat

60. aastat
loodus

hukk-ap

unisef

www.struktuurifondid.ee
“ ROVESNIK“ Grand -Prix Jaroslavlis
01.12.2007 a.

"ROVESNIK" Grand -Prix 23. kuni 25.novembrini 2007.a. kino-üldhariva projekti raames kõlava nimega „Minu linn – minu Jaroslaavia“ toimus rahvusvaheline noorte- ja perefilmide kinofestival „KINO-KLIKK“. Festivali eesmärgiks oli noortele tingimuste loomine  huvi äratamiseks ekraaniloomingu vastu, filmide tegemiseks, mis avavad ja propageerivad üldinimlikke väärtusi. Konkursist võtsid osa 100 filmi 75 autorilt: Venemaalt, Saksamaalt, Horvaatiast, Hollandist, Valgevenest, Ukrainast ja Eestist.

Kompetentne žürii hindas esitatud sotsiaalse suunitlusega filme, nende seas selliseid, mis olid filmitud fotokaameratega ja mobiiltelefonidega. Loomingiline võistlus toimus kaheksas nominatsioonis: animatsioon, dokumentaalkino, mängufilmid, filmid-reportaažid, perekonnakino, sotsiaalne reklaam, reklaamirull, videoklipp.
Festivali raames toimusid stsenaariumide meisterlikkuse konkursid, fotode näitus „Jaroslavli meelispaigad“, noorte-ja perefilmide konkurss „Maailm akna taga“, samuti meistriklassid animatsiooni- ja operaatorikunsti alal.
Festivali professionaalseks ja loominguliseks juhendajaks oli Jaroslavli režissöör, kunstnik, animaator, kinopreemia „Oskar“ laureaat Aleksander Petrov.
Meie loomemaja noored kineastid Alina Ujazina ja Anna Ivantševa (juhendaja Juri Meštšerjakov) esitasid kinostuudio „Rovesnik“ õpilaste kollektiivseid töid ja tõid Narva festivali kõrgeima preemia Grand Prix ning autasuks kuldkarika ja diplomi.

Õnnitleme !


 
« Prev.   Next. »

Webmaster pix