RUS | EST
65. aastat

60. aastat
loodus

hukk-ap

unisef

www.struktuurifondid.ee
„Rovesniku“ edu „Orljonokis“
05.10.2007 a.
OrlenokMe tunneme rõõmu heade uudiste üle! Meie noorte kineastide võistkond koosseisus; Aleksander Moldon, Ivan Bragin ja Darja Antonova (juhendaja J.Meštšerjakov) tõid Musta mere kallastelt 2 auhinda! Meie noored võtsid osa Ülevenemaalisest kinofoorumist „Bumerang“. Nominatsioonis „Mängufilmid“ saadi auhinnaks filmi „Pihtimus“ eest tuntud vene kinooperaatori A.Antipenko sule alt ilmunud hinnalise raamatu „ Andrei Tarkovski Aleksander Antipenko objektiivis“. Selles raamatus on esitletud 250 fotot Andrei Tarkovskist, mis on tehtud A.Antipenko poolt, kes oli Tarkovski vanaks sõbraks ja kellele usaldati „fotokaameraga lähenemist“ suurmeistri „pühamusse“, milleks on kodu, sõprus, töö, suure klassiku inspiratsioonimaailm. Sellel foorumil osales meie grupp ka konkursiprogrammis ja nimelt, filmiti juba kohapeal „Orljonokis“ film „Täpne silm-Bumerangi tütar“. Selle filmi eest saadi auhind kinokompaniilt „Bumerang“ foorumi reklaamimise eest.
Tänu oma teadmistele, mis olid saadud kinostuudios „Rovesnik“, said meie õpilased iseseisvalt hakkama selle filmi filmimisega ja monteerimisega, kusjuures tegid seda täiesti iseseisvalt, konsulteerimata J.Meštšerjakoviga. See näitab nende head professionaalset ettevalmistuse taset. Saavutada seda tulemust ägedas konkurentsis ja saada auhind ei olnud just kerge: selles konkursis osales 80 võistkonda ning filmimiseks, montaažiks ja monteerimiseks oli antud piiratud aeg.
Kinofoorumi „Bumerang“ tähtsus aasta aastalt kasvab. Foorumi korraldajate eesmärgiks on saavutada rahvusvaheline tase. Sellel aastal saatis tervitustelegrammi Venemaa president V.Putin ja  VF rahvakunstnik Nikita Mihhalkov. Foorumi peaorganiseerijaks oli „Esimene kanal“.
„Orljonokis“ said õpilased võimaluse näha parimaid filme ja televisiooniprogramme, mida filmisid nende eakaaslased. Tuntud vene kinorežissöörid, operaatorid, multiplikaatorid, telesaadete juhid viisid läbi noortele kolleegidele meistriklasse, olid loomingulisteks šeffideks nii stuudiote kui ka andekate laste üle. Foorumil olid sellised kinotähed nagu Andrei Baturin, Jekaterina Andrejeva, Leonid Jakubovitš, Jelena Malõševa, Jelena Kamburova.
Lähenemas on järgmine rahvusvaheline kinofoorum „Kustutage tuli!“, mis toimub Narvas 2008.aasta aprillis. J.Meštšerjakovi arvates, see üritus ennustab olla laiapõhjaline ja sisutihe, kuna tema kuulsus on väljunud Eesti piirest. Narva tulevad noored talendid Venemaalt, SRÜ riikidest ja Euroopast. Oma nõusoleku osavõtuks festivalist „Kustutage tuli!“ andsid foorumi „Bumerang“ korraldajad ja žürii liikmed. Nendeks on: Vladimir Grammatikov( teeneline kunstnik), Aleksander Antipenko(operaator, režissöör, stsenarist, fotograaf), Eduard Rozovski(operaator-lavastaja) ja paljud teised.
Osaledes nii laiapõhjalistes üritustes meie stuudio kasvandikud saavad suure kogemuse oma õppes, omandavad kasulikke teadmisi ja sõlmivad huvitavaid sõprusi. See stimuleerib nende õppimistahet ja arengusoovi teha uusi töid ning selle kaudu avada enda jaoks kinomaailma mõõtmatuid avarusi.
 
« Prev.   Next. »

Webmaster pix