RUS | EST
65. aastat

60. aastat
loodus

hukk-ap

unisef

www.struktuurifondid.ee
"Rovesnik"...."?rljonok"...."Bumerang"
15.09.2007 a.

Meie kinematograafia loominguline grupp kinostuudiost „Rovesnik“ koosseisus Aleksander Moldon, Ivan Bragin ja Darja Antonova said võimaluse juba teist korda osaleda 14.kuni 25.septembrini Ülevenemaalisel lahtisel kinofoorumil „Bumerang“, mis toimus Musta mere kallastel Tuapse linna lähedal. Meie võistkond oli ainuke Eestist ja ta juhendajaks on aastaid J.Meštšerjakov. Kinofoorum „Bumerang“ on üks tuntumaid ja mainekaid kinoüritusi Venemaal, mis toimub Ülevenemaalises lastekeskuses „Orljonok“.

Pääseda sellele foorumile õnnestus nendel, kes said oma tööde eest kõrgeid hinnanguid eelnevatel rahvusvahelistel kinofestivalidel ja konkurssidel. See tähendab aga, et pääseda sinna saavad ainult andekad lapsed, parimatest parimad – tulevased professionaalsed kinematografistid. Nad kohtuvad selleks, et vahetada teineteisega kogemusi ja õppida meisterlikkust kinokunsti suurkujudelt. 

Kutse foorumile „Bumerang“ meie võistkond sai tänu kinofestivalile „Kustutage tuli!“, mis toimus Narvas möödunud 2006.aastal. Aleksander, Ivan ja Darja on mitmete festivalide võitjad ja laureaadid ja viisid oma loomingu (filmid „Pihtimus“ ja „Kassipoeg“) hindamiseks professionaalsetele kinematografistidele . 
Festivali tööaja vältel viiakse läbi meistriklasse, toimuvad loomingulised kohtumised foorumi külalistega ja kogemuste vahetamine teiste noortega- foorumist osavõtjatega. Nende „palavate päevade“ vältel peab meie loominguline grupp tegema filmi, mis võtab osa konkursiprogrammist.
Soovime nendele edu, uute loominguliste ideede sündi, huvitavaid muljeid ja naasmist kodulinna kauaoodatud auhindadega!

 
« Prev.   Next. »

Webmaster pix